Metoda 1:1

Trwała stylizacja rzęs – przedłużanie rzęs metodą 1:1


Za krótkie, za rzadkie, niedostatecznie podkręcone…każda kobieta marzy o zalotnym i hipnotyzującym spojrzeniu, który podkreślałby jej urok i wdzięk. Dla wielu pań przeszkodą w uzyskaniu tego efektu są niedostatecznie gęste i za krótkie rzęsy. Ratunku szukają w drogich maskarach i niekoniecznie skutecznych kosmetykach pielęgnacyjnych. Niektórym stylizacja rzęs zajmuje zbyt dużo czasu, a wypełniony od rana do wieczora kalendarz nie pozwala na wykonanie perfekcyjnego makijażu na co dzień. Z pomocą kobiecej urodzie przychodzi studio stylizacji rzęs z metodą przedłużania 1:1.

Zagęszczamy, przedłużamy i przyciemniamy

Metoda 1:1 należy obecnie do najpopularniejszych technik, jakie oferuje studio stylizacji rzęs, które mają na celu je przedłużyć i zwiększyć ich objętość,. Polega na przyklejaniu pojedynczych rzęs syntetycznych do rzęs naturalnych, w proporcji jedna do jednej. Natychmiastowy efekt uzyskuje się dzięki odpowiedniej odległości rzęsy przyklejanej od powieki – ok. 0,5 mm. Podczas zabiegu wykorzystywane są rzęsy syntetyczne wykonane z włókien poliestrowych. Stylizacja rzęs metodą 1:1 umożliwia nie tylko ich wydłużenie, ale też podkręcenie. W zależności od preferencji klientki, przy odpowiednio wykonanym zabiegu, dodatkowo optycznie otwiera się oko lub wydłuża się jego kącik. Przed zabiegiem koniecznie należy wyjąć szkła kontaktowe. Dla skrócenia jego czasu zaleca się również zmycie makijażu, zwracając szczególną uwagę na demakijaż oka.

Bezpieczna stylizacja rzęs

Wiele kobiet zastanawia się, czy przedłużanie rzęs metodą 1:1 jest bezpieczne i nie spowoduje osłabienia ich naturalnych rzęs. Warto podkreślić, że zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Przyklejanie rzęs w odpowiedniej odległości od powieki eliminuj ryzyko bezpośredniego jej kontaktu z klejem. Stylizacja rzęs w Rumii wykonywana jest z wykorzystaniem wysterylizowanych narzędzi, dzięki czemu masz pewność, że są czyste i nie musisz się obawiać ewentualnego zakażenia. Nieodpowiednio wykonana stylizacja rzęs może je nadmiernie obciążyć, dlatego odradza się przedłużania w domowych warunkach bez doświadczenia, umiejętności i właściwych narzędzi. Profesjonalne studio stylizacji rzęs zmniejsza znacząco ryzyko zniszczenia naturalnych rzęs, jednak trzeba pamiętać, że po zabiegu wymagana jest ich szczególna pielęgnacja. Warunkiem dobrej stylizacji jest także wysoka jakość używanych materiałów. Aby rzęsy zawsze dobrze wyglądały, zabieg należy powtarzać co 3-4 tygodnie, pomimo że efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

Efekty widoczne gołym okiem

Duża zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt, dlatego wiele kobiet decyduje się na niego krótko przed ważnym wydarzeniem, zabawą sylwestrową, weselem czy też imprezą firmową. Czas ich utrzymania się jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań organizmu klientki. Metoda 1:1 pozwala skutecznie wydłużyć rzęsy, podkręcić je i zagęścić. Są one również przyciemniane, dzięki czemu nie ma konieczności ich malowania. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zawsze zachwycać czarującym spojrzeniem. Jeżeli sztuczne rzęsy wykonane są z dobrej jakości materiałów, zabieg nie ma negatywnego wpływu na rzęsy naturalne i jest bezpieczny dla zdrowia klientki. Efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jednak zaleca się częstsze powtarzanie zabiegu. Stylizacja rzęs z wykorzystaniem metody 1:1 to przede wszystkim:

• Dłuższe, gęstsze i podkręcone rzęsy
• Naturalnie przyciemnione
• Bezpieczeństwo dla naturalnych rzęs
• Oszczędność czasu dzięki braku konieczności codziennego makijażu oka
• Długotrwały efekt
• Zalotne i czarujące spojrzenie

Pielęgnacja rzęs po zabiegu

Twoje „nowe” rzęsy wymagać będą odpowiedniej pielęgnacji, która jednak szybko stanie się Twoim codziennym rytuałem. Każdego dnia rozczesuj je specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczką, co pozwoli Ci na dłużej utrzymać efekt podkręconych i dobrze rozdzielonych rzęs. Demakijaż oka wykonuj kosmetykami bezoleistymi, wieczorem przemywaj oko delikatnymi preparatami. Specjalna stylizacja rzęs nie jest konieczna, ponieważ po zabiegu mają regularny kształt i są naturalnie ciemne. Na pewno będziesz musiała zrezygnować z wodoodpornego tuszu.

Metoda 1:1 nie dla każdego?

Stylizacja rzęs to metodą bezinwazyjna i bezpieczna, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają poddanie się temu zabiegu. W studio, w którym wykonywana jest stylizacja rzęs w Gdyni, szczególną uwagę zwraca się na:

• Infekcje oka
• Zapalenie spojówek
• Zaćmę
• Alopecję, czyli brak naturalnych rzęs
• Stany zapalne skóry
• Infekcje bakteryjne i grzybiczne oka
• Opryszczkę powieki
• Chemioterapię, podczas której zaburzony jest prawidłowy wzrost owłosienia
• Stany zapalne skóry

We wszystkich innych przypadkach można bezpiecznie wykonać zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1. Zawsze jednak należy poinformować stylistkę o ewentualnych dolegliwościach, na podstawie których stwierdzi ona, czy stylizacja nie będzie miała negatywnego wpływu na Twoje zdrowie.

Już nigdy nie powiesz – są za krótkie, za rzadkie, niedostatecznie podkręcone! Będą piękne nawet po wieczornej kąpieli i po przebudzeniu wcześnie rano.